Chemie

Firma byla založena roku 1962 ve Wendlingenu jako výrobce chemických látek. Velmi záhy se specializovala na výrobu a vývoj výhradně chemických přípravků pro bazény a wellness.

  • Přes 55 let zkušeností v oboru
  • Firma je od počátku v rukou rodiny zakladatele Gerharda Mayer-Klenka
  • Stálá kvalita produktů, produkce z nejkvalitnějších surovin
  • Vlastní laboratoře pro vývoj a neustálé zvyšování kvality produktů a rozšiřování sortimentu dle potřeb zákazníků

Jak vybrat kvalitní chemii do bazénů?

Účinná látka: je žádoucí vysoká koncentrace. Čím vyšší koncentrace, tím vyšší účinnost a nižší spotřeba přípravků. Všechny přípravky firmy CHEMOFORM jsou vysoce koncentrované a tudíž účinné.

Kvalitu přípravku tvoří i přidané látky. Tekuté přípravky: je třeba dbát na čistotu výroby i ředící kapaliny a eliminovat riziko kontaminace přípravku znečištěním z okolí. Tekuté přípravky firmy CHEMOFORM AG se vyrábí asepticky, plně automaticky a s využitím nejmodernějších technologií. Výrobky jsou tedy koncentrované i kvalitní.

Tablety a granuláty: zdetvoří kvalitu také pojiva. Pojiva často nebývají uváděna v bezpečnostních listech pro jejich relativně malé množství, i když se často jedná o látky zdraví škodlivé. Tato pojiva se neodfiltrují, jejich hodnota v bazénové vodě se běžně neměří. Firma CHEMOFORM AG vyrábí tablety se sníženým obsahem pojiv.

Chlórovaná či nechlórovaná úprava vody


Chlórová chemie je jednoznačně nejúčinnější formou úpravy bazénové vody. Oproti kyslíkové chemii je levnější, jednodušší. Chlórová chemie ale při vyšších teplotách vody rychle vyprchává, zvyšuje se její spotřeba a zvyšuje se množství vázaného chlóru. Chlorová chemie je také dráždivější než chemie kyslíková.

Kyslíková chemie pro použití v soukromém bazénu je z hlediska dezinfekční účinnosti dostačující. Nedráždí pokožku, v bazénu ošetřeném kyslíkovou chemií se mohou koupat i kojenci a batolata. Péče o vodu je zde náročnější a cena je vyšší. I při pravidelném používání kyslíkové chemie doporučujeme při odstávce provozu vložit do skimmeru čas od času chlórovou tabletu.

Správným dávkováním a správným výběrem přípravků můžete výrazně ovlivnit kvalitu vody i výslednou spotřebu bazénové chemie. Stejně tak nesprávné dávkování nebo špatná volba i kvalitních přípravků může vést k přetrvávajícím problémům v bazénové vodě.

Postup úpravy vody při uvedení do provozu


Aby byla voda v bazénu hygienicky čistá a spotřebovávala co nejméně chemie, je třeba dávat dobrý pozor na výběr chemických prostředků, řídit se pokyny na etiketách a raději si nechat poradit od odborníků, než dávkovat chemii metodou pokus/omyl. Před vstupem do bazénu se osprchujte vodou a mýdlem. Pot a močovina jsou nejčastějším zdrojem organických nečistot v bazénu. Zvyšuje se spotřeba chemie a v příliš malých bazénech s příliš velkou zátěží je pak těžké udržet vodu křišťálově jasnou.

Čištění a údržba

Pro čištění bazénu je třeba vybírat z řady přípravků k čištění bazénu určených. Běžné domácí úklidové prostředky jsou pěnivé, což může v bazénu způsobit závažné problémy. Pěnící čistící přípravky lze velmi těžko odfiltrovat. I při používání bazénové čistící chemie je samozřejmě třeba omezit únik těchto přípravků do vody na minimum.

Standardním znečištěním je šedá linka podél hladiny bazénové vody. K jejímu odstranění používáme přípravek Čistič okrajů bazénu, který velmi snadno rozpouští veškeré mastné usazeniny od potu, opalovacích krémů, atmosférického znečištění. V případě, že je v bazénu tvrdá voda, může se nad hladinou usazovat i linka tvořená vodním kamenem. Zde pak doporučujeme používání přípravku Compactal gel. Výhodou Compactal gelu je vysoká viskozita, takže přípravek při čištění nemá tendenci stékat ve velké míře do bazénové vody.

Znečištění od vodního kamene, vápenatých usazenin v bazénu i v jeho okolí můžeme řešit přípravkem Základní čistič, v případě silných vrstev usazeného vápníku či v případě, že usazeniny obsahují i kovové částice doporučujeme přípravek Compactal.

Upozornění: Před použitím přípravků k odstranění vodního kamene vyzkoušejte na skrytém místě odolnost použitého materiálu. Tyto přípravky v žádném případě nepoužívejte na čištění mramoru!

Bazén před úpravou

Bazén po úpravě

Nebezpečné Ph

Hodnota pH je nejdůležitější faktor ovlivňující správnou funkci přidaných prostředků. Před jakoukoli úpravou vody je vždy třeba kontrolovat a upravit hodnotu pH. Ideální rozmezí leží mezi 7,0 – 7,4, za těchto hodnot je maximálně využitelný dezinfekční potenciál prostředků. K měření použijte pH/Chlor testerpH/aktivní kysklík tester), Testovací proužky pH/CL/Alkalinita.

Hodnotu pH je třeba kontrolovat minimálně jednou týdně a upravovat přípravky pH plus granulát či pH mínus granulát nebo pH mínus tekutý.

Produktový katalog

chem-image
Compact GEL

Odstraňuje nánosy vodního kamene a jiné znečištění na stěnách bazénu včetně nežádoucí linky vznikající podél vodní hladiny. Velmi hustý přípravek, vhodný i pro čištění stěn bazénu pod vodou.

Cena:

326 Kč

Obsah balení:

1 l

chem-image
SPA VLOČKOVAČ

K vyvločkování k mikroskopických nečistot z whirlpoolu. Prodlužuje životnost filtrace, projiskří vodu.

Cena:

147 Kč

Obsah balení:

250 ml

chem-image
SPA SUPER ZMĚKČOVAČ

Speciální přípravek k odstranění vodního kamene a kovů z vody ve whirlpoolech. Prodlužuje životnost cirkulačního okruhu a filtrace – velmi úsporné dávkování!

Cena:

298 Kč

Obsah balení:

250 ml

chem-image
Aquablanc Kyslíkové tablety

Aqua Blanc – kyslíkové tablety rychlorozpustné O2 , tableta 20 g, pro krystalicky průzračnou vodu 20g tablety bez obsahu chlóru. Tento kyslíkový přípravek je vhodný jako u chlórových tablet pro likvidaci bakterií a zabraňující tvorbě řas.

Cena:

605 Kč

Obsah balení:

1 kg

chem-image
Spa Rohrreiniger (čistič trubek)
K čištění cirkulačního okruhu whirlpoolů a vířivých van. Velmi důležitá součást péče o whirlpool!

Bez dokonale čistého cirulačního okruhu není možné zajistit dobrou kvalitu vody ve whirlpoolu!

Cena:

349 Kč

Obsah balení:

1l

chem-image
Whirlpool Set Tablety

Sada základních přípravků pro údržbu neveřejných whirlpoolů a vířivých van.

Sada pro dokonalou údržbu vody ve whirlpoolu.

Cena:

1929 Kč

Obsah balení:

chem-image
OXI Chlor Shock Granulát

Unikátní kombinace kyslíkové a chlórové dezinfekce k extrémně účinnému a rychlému šokovému ošetření vody. Chlór v tomto případě dezinfikuje – hubí bakterie a kyslík okamžitě odbourává molekuly vázaného chlóru. Díky extrémně rychlé reakci můžete bazén používat velmi krátce po provedení šokového ošetření.

Cena:

451 Kč

Obsah balení:

1 kg

chem-image
Aroma do vody Kokos-vanilka 250 ml

Aroma do vody pro ještě silnější prožitek při relaxaci ve whirlpoolu. Aroma lze využívat i pro použití v menších soukromých bazénech.

 

Cena:

490 Kč

Obsah balení:

250 ml

chem-image
Aroma do vody Eukalyptus 250 ml
Aroma do vody pro ještě silnější prožitek při relaxaci ve whirlpoolu. Aroma lze využívat i pro použití v menších soukromých bazénech.

Cena:

490 Kč

Obsah balení:

250 ml

chem-image
Aroma do vody Růže

Aroma do vody pro ještě silnější prožitek při relaxaci ve whirlpoolu. Aroma lze využívat i pro použití v menších soukromých bazénech.

Cena:

490 Kč

Obsah balení:

250 ml

chem-image
Aroma do vody Levandule
Aroma do vody pro ještě silnější prožitek při relaxaci ve whirlpoolu. Aroma lze využívat i pro použití v menších soukromých bazénech.

Cena:

544 Kč

Obsah balení:

250 ml

Centrum Alexa:

Ten správný profesionál pro výběr vířívky či bazénu

Ukázat nabídku