Vířivky a zdraví

Relaxace ve vířivce přináší řadu blahodárných účinků pro lidské tělo i duši. To bylo mimo jiné i hlavním podnětem pro konstrukci historicky první vířivky v roce 1968.

Vířivky se tak staly efektivními pomocníky při prevenci i boji proti mnoha psychosomatickým potížím, včetně stresu, nespavosti, celulitidy, artritidy, bolestí svalů či únavy. Relaxační masáž, stejně jako moderní léčebné metody aromaterapie a chromoterapie si nyní můžete pravidelně dopřávat i u vás doma!

Hydromasáž redukuje stres a podporuje hubnutím

Je prokázáno, že masáž s pomocí vodního proudu a vzduchových bublinek uvolňuje tělo a mysl, příznivě ovlivňuje krevní oběh a zmírňuje svalové napětí. Relaxace ve vířivce přispívá k produkci endorfinů, čímž napomáhá odbourat stres a vyčerpanost. Večerní koupel při intimním osvětlení či svíčkách je pak ideální cestou pro zklidnění organismu a zdravý spánek.

Pokud navíc vodu vyhřejete na 40 °C, zvýší se váš kalorický výdej o 80 %, takže za 1 hodinu tělo dokáže spálit až 126 kalorií (tedy totéž jako při cca 20 – 30minutové chůzi). Vaše domácí vířivka tak může být i účinnou pomůckou při hubnutí.

Chromoterapie

Barvy ovlivňují lidskou psychiku, náladu i organismus, čehož využívá léčebná metoda zvaná chromoterapie. Propojení příznivých účinků barev a vodní masáže se stalo trendem, jemuž začaly tisíce majitelů vířivek po celém světě! Rovněž vířivky z našeho Centra Alexa jsou vybaveny LED osvětlením, jehož barevné spektrum si přizpůsobíte vzhledem k aktuální náladě a potřebám.

A jaké barvy zvolit?

Představme si hlavní účinky 4 základních barev:

  • zelená – symbolizuje přírodu a uklidňuje, snižuje krevní tlak a pomáhá s nespavostí, doporučuje se navečer před spaním,
  • červená – dynamická barva vhodná pro rozproudění energie před tréninkem či jiným výkonem, pomáhá při dýchacích potížích a astma,
  • žlutá – zastupuje světlo a slunce, tělu dodává energii a duši potřebný optimismus, pozitivní náladu i vnitřní vyrovnanost; ideální pro sychravé podzimní dny a dlouhé zimní večery,
  • modrá – tlumí hlad a žádostivost, podporuje soustředění a uklidňuje; vhodná při studiu a práci.

Aromaterapie

Vůně působí na náš nervový systém, a skrze něj ovlivňují krevní tlak, psychické rozpoložení, včetně pocitů bolesti i stresu, a další fyziologické jevy.

Kombinace vodní masáže a aromaterapie ve vířivce vám dopřejete až návykově příjemné uvolnění celého organismu, které odbourává stres, zvyšuje energii i duševní pohodu. Uvolňující koupel prosycená vůněmi však pomůže také s ucpanými dýchacími cestami, nebo přepadne-li vás nostalgická vzpomínka na teplé letní měsíce.

Používat byste měli speciální esence, jež nepoškozují povrch vířivky, neobsahují alkohol a nevysušují pokožku – k dostání v našem e-shopu/prodejně. Doporučené dávkování je 3–5 ml na 1 m3.

 

Podívejme se na základní druhy vůní a jejich účinky:

  • bergamot – uklidňuje organismus, má protiplísňové a dezinfekční účinky,
  • růže – dodává energii, působí jako afrodiziakum, pomáhá při nespavosti,
  • levandule – působí jako přírodní antidepresivum, zklidňuje mysl a zahání starosti,
  • máta – stimuluje mozkovou činnost, pomáhá při nachlazení i trávicích potížích,
  • meduňka – uklidňující vůně mírní únavu, migrény a pomáhá při nespavosti,
  • citron – dodává energii a zlepšuje náladu, zahání lenost a podporuje činorodost.
Virivka

Jsme čeští výrobci, ne pouhá montovna.

Vířivky a swim spas od Alexa Spas vznikají pod rukama našich zkušených pracovníků. Podívejte se na úžasný proces tvorby skořepiny a další úkony, jejichž výsledkem je dokonalý kousek ve vašem privátním wellness.

Proces výroby

Líbil se vám tento příspěvek?
Pomozte nám jej šířit dále

Mohlo by vás zajímatvšechny články

Centrum Alexa:

Ten správný profesionál pro výběr vířívky či bazénu

Ukázat nabídku

Uvažujete o nové vířivce? Poraďte se s profesionály.

Domluvit konzultaci